Zlot motocyklowy Sturgis to doroczna impreza, które odbywa się w Południowej Dakocie. Choć nazwa Rally (Rajd) może sugerować, że ważną częścią imprezy są jazdy motocyklowe, wydarzenie to przypomina bardziej ogromny festyn niż klasyczny rajd.

Sturgis to jedna z największych w Stanach Zjednoczonych imprez poświęconych branży motocyklowej. W odróżnieniu od europejskich bardziej sformalizowanych wydarzeń, jak np. koloński Intermot czy mediolański EICMA, Sturgis ma bardzo nieformalną i swobodną atmosferę, którą można porównać do połączenia motocyklowego zlotu i festiwalu muzycznego.

Formuła ta przyciąga każdego roku dziesiątki tysięcy miłośników dwóch kółek. Okazję tę wykorzystują producenci motocykli i wszystkiego, co wiąże się z tematem jednośladów. W tym roku swoją premierę miał nowy Indian Chief, zaś dla tunerów z każdego zakątka Stanów Zjednoczonych Sturgis jest co roku okazją do prezentacji swoich prac. Obejrzyjcie galerię zdjęć z zakończonego niedawno zlotu, które dadzą wam wyobrażenie czym dla Amerykanów jest Sturgis Motorcycle Rally.

Warsztaty Podróżnicze Motovoyagera. Kliknij i dowiedz się więcej.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ