Motocykl Magpul Ronin, projekt ujawniony w 2010 roku w Las Vegas, jest już dostępny w sprzedaży. Producentem futurystycznej maszyny bazującej na Buell 1125R jest amerykański producent broni palnej Magpul.

Projekt motocykla spotkał się z dużym zainteresowaniem, dlatego Magpul powołał nową spółkę Ronin Motorworks zajmującą się jedynie projektem Ronin. W sumie powstanie 47 sztuk motocykla rodem z filmów science fiction, a do tej pory wyprodukowano pierwsze 12 egzemplarzy.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Nazwa Ronin pochodzi z feudalnej Japonii, gdzie oznaczała bezpańskiego samuraja. Liczba wyprodukowanych sztuk motocykl nawiązuje do znanej w Kraju Kwitnącej Wiśni historii o 47 samurajach, którzy pomścili śmierć swego pana.

Ronin4Motocykl Ronin zachował ramę, silnik, wahacz i koła z nieprodukowanego już Buella 1125R. Reszta jest wytworem wyobraźni designerów z Magpul. Linie motocykla nadają 1125R zupełnie nowy wygląd.

Ronin3Chłodnica została wyciągnięta na kierownicę, obok umieszczono reflektory. Lusterka i kierunkowskazy LED są zintegrowane z kierownicą w taki sposób, że tworzą jedną spójną całość.

Ronin5Pierwsze 12 egzemplarzy w kolorze czarnym ze srebrnymi akcentami są już dostępne na stronie producenta w cenie 38 000 dolarów. Ronin Motorworks wyprodukuje seriami kolejno 10, 8, 6, 4, i 2 sztuki, każda seria w innych malowaniach i w wyższej cenie. Ostatnie 5 sztuk wyprodukowane zostanie według indywidualnego projektu. Każdy motocykl ma wygrawerowane imię wojownika z japońskiej historii.

[sam id=”11″ codes=”true”]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ