„Triumfalny Bike-Show” – pod taką nazwą w Sewastopolu odbędzie się na początku sierpnia impreza motocyklowa dla uczczenia „powrotu Krymu do macierzy”. Organizatorem jest klub Nocne Wilki, znany z poparcia dla polityki Putina.

Smaczku tej sprawie dodaje fakt, że zlot odbędzie się w mieście, które jest centrum dowodzenia rosyjskiej floty czarnomorskiej – Sewastopolu. Według zapowiedzi organizatorów ma w nim wziąć udział kilkadziesiąt tysięcy motocyklistów, nie tylko z Rosji.Triumfalna parada motocykli z Rosji na Krym wyruszy z rosyjskiego Wołgogradu. Stamtąd, omijając terytorium Ukrainy, w ciągu czterech dni dotrze na Krym. Przez cieśninę Kerczeńską z terytorium Rosji przewiozą motocyklistów specjalnie podstawione promy.

Rosyjskich bikerów czeka podczas imprezy wiele atrakcji. Oprócz koncertów kilku „patriotycznych” zespołów rockowych będą mogli m.in. uczestniczyć w konkursie wiedzy „Bohaterowie, którzy polegli za ojczyznę” czy paradzie motocykli historycznych z II Wojny Światowej.

Otwarta będzie też specjalna wystawa „Cześć i chwała obrońcom ojczyzny 1941-2014, którzy nie złamali przysięgi na wierność Rosji”.


Ten rok w historii Rosji jest szczególny. Taka też będzie nasza impreza. Świętujemy triumf naszych dzielnych żołnierzy, dzięki którym krymskie terytorium powróciło do macierzy – mówi Aleksander Beniusz, wiceprezes klubu. A Sewastopol został Stalingradem XXI wieku – miastem, które zmieniło historię Europy i świata– dodaje.

Nocne Wilki to jeden z najbardziej znanych rosyjskich klubów motocyklowych. Jego członkiem jest m.in. Władimir Putin. Na początku marca  „Nocne Wilki” zorganizowały w Moskwie paradę poparcia dla Rosjan mieszkających na Krymie.

Czerwone goździki dla Nocnych Wilków
Czerwone goździki dla Nocnych Wilków

 

Członek klubu z krymskim kozakiem
Członek klubu z krymskim kozakiem

 

Mieszkańcy Krymu witają dzielnych bikerów
Mieszkańcy Krymu witają dzielnych bikerów 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ