[sam id=”24″ codes=”true”]Ducati pokazało wreszcie zapowiadany licznymi „szpiegowskimi” zdjęciami model Scrambler. Surowa lecz znakomicie wystylizowana maszyna ma szansę podbić serca miłośników motocykli w najprostszej, pierwotnej formie.

Choć włoski producent bardzo starannie sączył informacje na temat Scramblera wiadomo było, że ma to być motocykl bardzo prosty, wręcz pierwotny w swej budowie. Nazwa sugerowała dzielność terenową i charakterystyczną konstrukcję z wysoko poprowadzonym wydechem, zwiększonym skokiem zawieszenia i zminimalizowaną masą.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Scrambler już na pierwszy rzut oka spełnia te założenia. Spory prześwit i krótki, skierowany ku górze wydech sugerują możliwość poruszania się w lekkim terenie, zaś odarta z wszelkich opcji dodatkowych linia motocykla przekonuje o niskiej masie i poręczności.
Ducati Scrambler official (9)

Ducati Scrambler – DANE TECHNICZNE

Silnik L-twin chłodzony powietrzem

Pojemność 803 cm3

Moc maksymalna 75 KM

Maksymalny moment obrotowy 68 Nm

Ducati Scrambler official (5)Motocykl zobaczymy w czterech wersjach: Icon, Classic, Urban Enduro i Full Throttle. Rożnice polegać będą głównie na zastosowanych materiałach i elementach wykończenia. W wersjach Urban Enduro i Classic znajdą się szprychowe koła, zaś w Full Throttle zobaczymy między innymi obniżoną kierownicę i wydechy Termignoni.

Ducati Scrambler official (7)Siodło umieszczono na wysokości 79 cm, co pozwoli na swobodne korzystanie z motocykla także przez niższe osoby. Producent zapowiada, że Scrambler w stanie gotowym do jazdy waży około 170 kg.

Ducati Scrambler official (8)Mimo znakomitej klasycznej stylizacji nie sposób uznać Scramblera za motocykl retro. Nowoczesne rozwiązania, takie jak choćby tylny wahacz podobny do tego zastosowanego w Panigale 899 czy fikuśny układ wydechowy przypominający produkt tunera nie pozostawiają wątpliwości: to motocykl zgodny z najnowocześniejszymi trendami.

Ducati Scrambler

Producent nie podał jak dotąd ceny Scramblera. Zgodnie z zapowiedziami ma to być „motocykl otwarcia” czyli model dla początkujących użytkowników lub takich, którzy chcą rozpocząć przygodę z Ducati. Cena zatem nie powinna być wygórowana.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Ducati Scrambler official (4)

Ducati Scrambler official (3)

Ducati Scrambler official (1)

[sam id=”11″ codes=”true”]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ