Znamy już oficjalne dane techniczne nowej Hondy CBR300R. Główny rywal Kawasaki Ninja 300 chce nawiązać rywalizację z Zielonymi nie tylko na rynku azjatyckim ale także w Ameryce Północnej. Czy wystarczy mu mocy?

Podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Chinach ujawniono oficjalną specyfikację CBR 300R. Wszystkie dane nie są jeszcze znane, wiadomo natomiast, że nowy małolitrażowy model Hondy będzie wyposażony w jednocylindrowy silnik z podwójnym wałkiem rozrządu w głowicy.

Jego pojemność to 286 cm3 moc maksymalna to 30 KM przy 8500 obr/min. Moment obrotowy wynosi 27 Nm przy 7250 obr/min. CBR300R oferuje o 5 KM mocy więcej niż poprzednik – CBR250R, ale to wciąż o 8 KM mniej od Kawasaki Ninja 300. Średnica tłoka w porównaniu z poprzedniczką pozostaje niezmieniona i wynosi 76 mm, a skok tłoka zwiększy się z 55 mm do 63 mm.

W celu optymalnego wykorzystania paliwa posłużono się nowoczesnym elektronicznym układem wtryskowym PGM-FI, który zapewnia również płynne i dynamiczne przyspieszenie. Czy to wystarczy do zdetronizowania Kawasaki? Czas pokaże.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ