Honda przedstawiła odświeżoną wersję Crossrunnera – średniego motocykla klasy adventure. Poza kilkoma modyfikacjami widlastego silnika, w nowym modelu zmieniono zwiększono skok zawieszenia i dodano parę nowych detali.

Przyszłoroczny Crossrunner, podobnie jak poprzednik, wyposażony będzie w czterocylindrowy silnik widlasty o pojemności 800 cm3 wyposażony w system kontrolujący czas i wznios zaworów w zależności od obrotów silnika i stopnia otwarcia przepustnicy (VTEC). Moc silnika wzrosła ze 101 do 106 KM.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Producent zapewnia, że zmiany zapewnią nieco większą moc i wyższy moment obrotowy w średnim zakresie obrotów. Kolejną zmianą w przyszłorocznym modelu będzie zwiększony skok zawieszenia – do 25 mm z przodu oraz 23 mm z tyłu. W standardzie znajdą się układy kontroli trakcji S-TCS i antypoślizgowy ABS, światła w technologii LED, automatycznie wyłączające się kierunkowskazy oraz podgrzewane manetki.

2015 Crossrunner (2)

Przyszłoroczny Crossrunner otrzymał także lżejszą, zmodyfikowaną ramę pomocniczą oraz nowy aluminiowy wahacz. Ciekawą opcją, której nie było w poprzedniku jest regulowana w jednym z dwóch położeń kanapa. Honda nie podała jak dotąd ceny przyszłorocznego modelu. Należy się jednak spodziewać ceny nieco wyższej niż 41 300, którą trzeba zapłacić za dotychczasową wersję.

[sam id=”11″ codes=”true”]

1 KOMENTARZ

  1. „zwiększony skok zawieszenia – do 25 mm z przodu oraz 23 mm z tyłu”.
    Naprawdę? Zwiększony DO 2,5 cm z przodu i DO 2,3 cm z tyłu? To potęga ;-))))) Mega enduro ;-)))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ