BMW pracuje nad kolejnym skuterem. Szkice nowego jednośladu o pojemności 300 cm3 opublikował włoski portal Insella. Wszystko wskazuje na to, że nowy skuter BMW nie będzie autorskim projektem Bawarczyków – bazą może zostać Kymco Downtown.[sam id=”24″ codes=”true”]

Próby stworzenia skutera, który nie zdeprecjonowałby wizerunku BMW nie były łatwe. Ambicja bycia awangardą za wszelką cenę przyniosła efekt w postacie koszmarnego dziwoląga C1 – skutera z dachem i pasami bezpieczeństwa.

Jednoślad zniknął z oferty tak szybko, jak się pojawił, a wraz z nim buńczuczne marketingowe hasła o „rewolucji” i „awangardzie”.

C1 - pierwszy skuter BMW
C1 - pierwszy skuter BMW
C1 – pierwszy skuter BMW

[sam id=”11″ codes=”true”]

Do kolejnej próby pożenienia skutera z marką BMW przygotowano się znacznie staranniej. Opracowano dwa modele – bazujące na tej samej platformie, przeznaczone jednak dla różnych nabywców.

Nieoceniony bawarski marketing wypromował skutery C600 i C650GT jako milowy krok w segmencie – Niemcom pozostało tylko czekać na kolejne sukcesy sprzedaży.

Nowy Skuter BMW 300
Nowy Skuter BMW 300
Nowy Skuter BMW 300

Tak się jednak nie stało – skutery z szachownicą okazały się zbyt drogie i – co typowe dla BMW – nie dość dobrze dopracowane. Oba modele trapiły problemy z czujnikiem bocznej stopki, mocowaniem kufrów, napinaczem łańcucha rozrządu i mocowaniem owiewek.

Kolejne akcje serwisowe mocno nadszarpnęły i tak nienajlepsze wyniki sprzedaży.

Kolejny skuter BMW był za drogi i awaryjny
Kolejny Skuter BMW był za drogi i awaryjny