Po niemal roku od prezentacji prototypu KTM oficjalnie ujawnił ostateczną specyfikację i zdjęcia nowego 1290 Super Duke R. Potworne osiągi i zgodny z najnowszymi trendami styl „księcia” z pewnością zjednają mu liczne grono fanów.

Super Duke w nieco ponad 7 sekund rozpędza się do 200 km/h. Silnik V2 z kątem rozwarcia cylindrów 75 stopni jest bardzo lekki, i wyrafinowany. Pojemność została zwiększona do 1301 cm3, średnica cylindra do 108 mm, a skok tłoka do 71 mm. Dzięki temu osiągnięto moc 180 KM, a maksymalny moment obrotowy ma wartość 144 Nm.

Zaciski Brembo i tarcze o średnicy 320 mm zapewniają skuteczne hamowanie, zaś za bezpieczeństwo odpowiada układ ABS stworzony przy współpracy firmy Bosch. Przepustnica jest sterowana elektronicznie, co pozwala na płynne przyspieszanie. Zachowanie motocykla można z łatwością dopasować do aktualnych potrzeb i warunków na drodze. Do wyboru mamy tryb uliczny, do jazdy w deszczu i sportowy. Jest również możliwość wyłączenia układu ABS i kontroli trakcji.

Odlewane aluminiowe koła wyposażono w opony Dunlop Sportsmart, które zapewniają dobrą przyczepność w różnych warunkach drogowych. Wysokość kanapy, umiejscowienie podnóżków, szerokość kierownicy – wszystkie elementy zostały zaprojektowane w sposób, który będzie odpowiadał każdemu, kto lubi niepowtarzalne wrażenia. KTM na razie milczy na temat ceny nowego „księcia”.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ