Straż Miejska z Białej Podlaskiej chce sprzedać terenowy motocykl KTM. Zdaniem strażników jest on mało przydatny w służbie i niebezpieczny. Sprawdziliśmy – fotoradar rzeczywiście się na nim nie zmieści.

Motocykle terenowe stanowią ważną część parku maszyn wielu formacji policyjnych na świecie. W Stanach Zjednoczonych taki sprzęt pozwala na dotarcie do niedostępnych dla samochodów kryjówek przemytników, a w Brazylii motocykle enduro wykorzystywane są do patrolowania ciasnych zaułków miast.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Strażnicy Miejscy postanowili jednak nie korzystać z motocykla, który umożliwiłby im dotarcie w trudny teren. Nowiutki KTM został Straży podarowany przez jedną z komunalnych firm, zapewne z nadzieją na skuteczniejszą służbę funkcjonariuszy.

KTM nie dla straży (2)Zamiast patrolować bezdroża okolic Białej Podlaskiej, strażnicy wolą jednak skupić się na bardziej wymiernej części swojej działalności – po kilkakrotnych przymiarkach okazało się, że służbowy fotoradar Zurad nijak nie mieści się na na kanapie motocykla, a i spać w czasie pilnowania urządzenia na takim jednośladzie trudno.

KTM nie dla straży (3)Ogłoszono zatem przetarg ograniczony (tylko dla pracowników Urzędu Miasta). Cena wywoławcza pachnącego nowością pomarańczowego cacka to… 12,8 tys. zł.

8 KOMENTARZE

  1. Zakład biję że ktoś z Urzędu wiedział co kupuje i teraz na przetargu to on to kupi. Takie przewały nie od dziś.

    Ten urząd powinien być zlikwidowany wieki temu !

  2. Ale wałek… dostali, a chcą sprzedać, ale tylko pracownikom urzędu? Czytaj: jakiś burmistrz, albo komendant SM sobie go upatrzyli i biorą na bezczela…

  3. Po co się martwić czy 2010 czy 2011 czy leciwy czy jeżdżony tylko po placu – przetarg nieograniczony z wcześniejszym ogłoszeniem w mediach rozwiązuje wszelkie podejrzenia panie kumendancie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ