Nowa Yamaha TDM 900 znajdzie się wśród nowości prezentowanych podczas nadchodzących targów EICMA. Taka wiadomość obiegła ostatnio włoskie media. To kolejne potwierdzenie wcześniejszych, wciąż nieoficjalnych informacji.

Przypomnijmy: pomysł na turystyczny funbike, który mógłby być następcą niemal kultowej TDM 900 przedstawił niedawno włoski projektant Oberdan Bezzi. Według jego projektu bazą dla tego motocykla mógłby być długo dopracowywany naked MT-09.

Bezzi to gruba ryba w świecie motocyklowego designu – współpracował z takimi tuzami jak Aprilia, Benelli, Cagiva, Ducati i Moto Guzzi. Niewykluczone są także jego powiązania z Yamahą.

Dziennikarze włoskiego magazynu inSella dotarli do informacji o planowanej prezentacji następcy popularnej TDM 900 podczas nadchodzących targów motocyklowych EICMA w Mediolanie. Nowy motocykl będzie konstrukcyjnie oparty na MT-09, wykorzysta zatem nowy lekki trzycylindrowy silnik z czterema zaworami na cylinder.

Do dyspozycji kierowcy będą, podobnie jak w MT-09, trzy mapy zapłonu wybierane przez kierowcę podczas jazdy. Moc wyniesie 115 KM przy 10 500 obrotów na minutę, zaś moment obrotowy będzie zapewne nieco wyższy niż w MT-09 dla zapewnienia lepszej wydajności na niskich i średnich obrotach.

Waga nowej TDM 900 nie powinna przekroczyć 200 kg zaś cenę włoscy dziennikarze szacują na około 10 000 do 13 000 euro (od 42 do 55 tys.  zł).

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ