Norton – legendarna brytyjska marka motocykli reaktywowana w 2008 roku,  planuje poszerzyć gamę swoich maszyn. Według Stuarta Garnera, nowego właściciela marki, w przyszłym roku zobaczymy dwa lub nawet trzy nowe modele.

Stuart Garner, który kupił prawa do marki Norton, zadeklarował chęć szerszego zaistnienia na rynku europejskim oraz na wschodzących rynkach azjatyckich. Według jego słów, w przyszłym roku możemy spodziewać się 2 lub ​​3 nowych modeli ze słynną brytyjską marką na zbiorniku paliwa.

Ekskluzywny Commando 961 będzie mieć zatem nowe rodzeństwo. Pierwszy w kolejce do prezentacji jest Domiracer, ekstremalna sportowa wersja Commando, wyposażona w podwozie, które jest niemal repliką tego używanego w wyścigach z lat 50. i 60. Będzie on wyprodukowany jako edycja limotowana, co potwierdził sam Garner kilka tygodni temu.

Nic nie wiadomo jednak na temat drugiego modelu. Możliwości techniczne fabryki w Donnington wskazują jednak, że będzie to również motocykl oparty na konstrukcji Commando. Prawdopodobnie utrzymany będzie w stylu cafe-racera lub scramblera, co może pomóc mu w zdobyciu popularności, ponieważ te typy motocykli cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ