Trzy osoby zginęły w afrykańskim mieście Ndżamena, stolicy Czadu, podczas protestów przeciwko obowiązkowej jeździe w kaskach. Nowe surowe przepisy, związane z bezpieczeństwem obowiązują od początku roku.

W Czadzie motocykl – a w zasadzie motorower – jest podstawowym środkiem transportu. Jednoślady służą również jako taksówki, jednak z powodu powszechnej biedy wyposażenie każdej z nich w dwa kaski doprowadzi wielu z właścicieli do bankructwa.

Jednoślady to najpopularniejszy środek transportu w Afryce

Demonstracje miały niezwykle gwałtowny przebieg. Protestujący uważają, że kilku przedstawicieli rządu powiązanych jest z importerami kasków. Dlatego stopniowo protesty nabrały również wymiaru politycznego. Liberia Turns Towards Normalcy As Fight Continues To Eradicate Ebola

Tłumy protestujących zablokowały główne ulice stolicy atakując policję, która odpowiedziała gazem łzawiącym. Trzy osoby zginęły, kilkadziesiąt zostało rannych, a ponad 100 trafiło do aresztów. Antykaskowe protesty w Czadzie

1 KOMENTARZ

  1. to właśnie rezultaty uszczęśliwiania obywateli na siłę przez „oświecone” elity, najczęściej nie mające o jednośladach zielonego pojęcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ