[sam id=”24″ codes=”true”]Polscy policjanci biorą udział w międzynarodowej akcji „Doktorzy na motocyklach”, która ma na celu zebranie środków na nowoczesny sprzęt medyczny dla biedniejszych krajów. W tym celu pojadą jednośladami aż do Nepalu.

„Doktorzy na motocyklach” to międzynarodowy projekt policyjny koordynowany przez Krajowe Biuro Interpolu we Włoszech. W ramach akcji wśród funkcjonariuszy z wielu krajów zbierane są pieniądze na zakup leków i nowoczesnych motocykli wyposażonych w sprzęt medyczny. Oprócz Polaków i Włochów biorą w niej udział policjanci m.in. z Norwegii, Rosji, Turcji, Libii i Ekwadoru.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Doktorzy na motocyklach (6)Pieniądze zbierane były przez cały rok, a finałem akcji jest wyjazd grupy policjantów na motocyklach do miejsca docelowego. W tym roku jest to odległy Nepal. Wyprawa wyruszyła 31 sierpnia z Rzymu i do przejechania ma ponad 13500 km w skrajnie różnych warunkach terenowych i atmosferycznych. W poprzednich latach „Doktorzy na motocyklach” dotarli m.in. do Afryki (na zdjęciach), Ameryki Południowej i Chin.

Doktorzy na motocyklach (4)

Doktorzy na motocyklach (3)

[sam id=”11″ codes=”true”]Doktorzy na motocyklach (2)
Doktorzy na motocyklach (1)

[sam id=”11″ codes=”true”]

4 KOMENTARZE

  1. czy jadą za własne pieniądze, na własnych motocyklach i sami finansują paliwo i wyżywienie ? Bo te nowiutkie Transalpy wyglądają na policyjne mienie

  2. A może by tak zwiększyć ilośc potroli w miejscach niebezpiecznych albo paru do niczego niepotrzebnych pierdzistołków wygonić na ulicę i wtedy z puszką prosić o wsparcie a nie jaja sobie robić !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ