[sam id=”24″ codes=”true”]Moto Guzzi V8 był w latach pięćdziesiątych jednym z najszybszych motocykli, osiągając wówczas prędkości rzędu 270 km/h. Choć produkowano go tylko na potrzeby wyścigów, do dziś jest inspiracją dla tunerów.

Ulfert Janssen z pracowni Gannet Design zafascynowany możliwościami i legendą kultowego Moto Guzzi V8 przygotował dwa koncepty Sprinter, które łączą wyścigowy charakter oryginału z nowoczesną interpretacją stylu streamline.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Moto Guzzi V8 Sprinter (1)Dla Ulferta Janssena motywem przewodnim w projekcie był… głuptak. Ten niepozorny ptak potrafi z sześćdziesięciu metrów runąć prosto do wody by zapolować na rybę. Jego niesamowite własności aerodynamiczne stały się dla designera wskazówką podczas opracowywania kształtu przedniej owiewki.

Moto Guzzi V8 Sprinter (4)Błękitny Moto Guzzi Sprinter to typowy drag racer, stąd niewielkie skrzydełka z obu stron przedniej owiewki, których zadaniem jest poprawa trakcji. Czarny motocykl jest pomyślany do udziału w wyścigach długodystansowych, takich jak Le Mans, znajdziemy tutaj więc wydajne podwójne reflektory.

Moto Guzzi V8 Sprinter (3)Choć żadna z wersji Moto Guzzi Sprintera nie wejdzie raczej do produkcji, projekty te są świetnym przykładem udanego mariażu historii z nowoczesnością.

[sam id=”11″ codes=”true”]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ