Zdobywca tegorocznego pucharu za najlepszy motocykl custom w kategorii freestyle, firma Medaza, przedstawiła swoją najnowszą pracę: Ducafe. Zbudowany na bazie Ducati Pantah cafe racer ujmuje paradoksem: surowym mechanicznym wdziękiem.

Właściciele Medazy, Irlandczycy Don Cronin i Mick O’Shea rozpoczęli prace nad tym motocyklem od ikony włoskiej motoryzacji: modelu Pantah, wyposażonego w pierwszy obsługiwany paskiem rozrząd silnika w historii tej marki. Choć model ten nie jest może najpiękniejszym jednośladem pochodzącym z fabryki w Borgo Panigale, irlandzcy tunerzy dostrzegli w nim znakomita bazę do rozwijania własnej idei.

Zmodyfikowane pełne aluminiowe felgi z Harleya-Davidsona V-Rod zastąpiły oryginalne koła sześcioramienne nadając customowi stylu charakterystycznego dla irlandzkiego warsztatu. Ponieważ błysk nagiego metalu jest znakiem firmowym Medazy, materiał ten posłużył do wykonania zbiornika paliwa i zadupka. Odnajdziemy go także w osłonach silnika, reflektorów i zegarów.

Układ wydechowy wykonany przez tunerów osobiście nadał Ducafe sportowego akcentu i brzmienia. Do wykonania również ręcznie szytego siodła posłużyła zaś stara skórzana  kurtka Micka O’Shea.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ