[sam id=”24″ codes=”true”]Małolitrażowy motocykl, nad którym BMW pracuje wspólnie z indyjską firmą TVS został sfotografowany podczas jazd testowych w Niemczech. Stan zaawansowania prototypu wskazuje, że premiery możemy spodziewać się jeszcze w tym roku.

O małolitrażowym motocyklu sygnowanym szachownicą mówi się już od dawna. Niemcy starannie dawkują strzępy informacji, więc kształtu i parametrów malucha BMW można było się dotąd jedynie domyślać.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Kilka zdjęć wykonanych podczas testów na niemieckich drogach wskazuje jednak, że prace nad małolitrażowym motocyklem spod znaku BMW mają się ku końcowi. Tym samym bawarski producent zyska mocne narzędzie w walce o bardzo intratny rynek indyjski oraz o serca najmłodszych europejskich miłośników BMW.

Maluch BMW (3)Na zdjęciach opublikowanych przez portal motorcycle.com można dostrzec chłodzony cieczą silnik jednocylindrowy, o pojemności około 300 cm3.  Prototyp wyposażono także w pojedynczy reflektor, przedni widelec upside-down, aluminiowe koła, pojedyncze tarcze hamulcowe oraz pojedynczy wydech.

Ze słów fotografa, który wykonał zdjęcie wynika, że sposób montażu cylindra (tyłem do przodu) i wyprowadzenie wydechu z tyłu nawiązuje do podobnego układu zastosowanego przez Yamahę w YZ450F.

Maluch BMW (1)BMW zgodnie ze swoim zwyczajem planuje opracowanie całej gamy motocykli opartych o najmniejszy model. Z zapowiedzi indyjskiego partnera BMW, firmy TVS wynika, że pierwszych motocykli możemy spodziewać się już w maju. Bardzo prawdopodobne jest, że podstawowym modelem będzie mała wersja GS Adventure, która mogłaby konkurować z planowanym przez KTM modelem 390 Adventure.

[sam id=”11″ codes=”true”]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ