Małe enduro Suzuki i Kawasaki już wkrótce? Oba koncerny planują poszerzenie gam swoich motocykli o enduro-turystyki małej pojemności. Twierdzi tak japoński magazyn Young Machine, którego prognozy regularnie się sprawdzają.

Podróżne enduro to najważniejsze motocykle w ofercie niemal każdego producenta. Ogromna popularność tego segmentu skłania liderów rynku do wprowadzania kolejnych podsegmentów – na przykład motocykli bardziej ukierunkowanych na doznania sportowe (Ducati Multistrada lub BMW S1000XR) lub na daleką turystykę (Kawasaki Versys lub Suzuki V-Strom – na zdjęciu tytułowym).

[sam id=”11″ codes=”true”]

Okazuje się jednak, że większość producentów zapomniała o sporej niszy, jaką są motocykle małych pojemności. O ile w segmentach sportowym i naked pojawiają się coraz to nowe modele, tak wśród motocykli turystycznych jest prawdziwa posucha.

Od niedawna słychać właściwie tylko o KTM, który przygotowuje 390 Adventure oraz o Royalu Enfieldzie z jego modelem Himalayan.

Kawasaki i Suzuki postanowiły zagospodarować brakujące miejsce w swoich ofertach. Małe enduro Suzuki i Kawasaki, niewielki i lekki motocykl o pojemności 250 cm3, przystosowany do pokonywania umiarkowanie długich tras, ma być pierwszym kontaktem młodych motocyklistów z marką i wstępem do „dużych” enduro.

Małe enduro Suzuki i Kawasaki?
Małe enduro Suzuki i Kawasaki?
Małe enduro Suzuki i Kawasaki?

Suzuki, który przez dziennikarzy z  Young Machine został nazwany „G-Strom”, zostanie zbudowany na bazie Inazumy 250, napędzanej dwucylindrowym silnikiem o pojemności 250 cm3.

Dla potrzeb łatwego pokonywania dróg gorszej jakości otrzyma zapewne zwiększony skok zawieszenia, a wzmocniona rama pomocnicza ułatwi przewóz większego bagażu lub pasażera. Kawasaki do budowy małego Versysa 250 wykorzysta ramę i silnik modelu Z300.

Choć na razie brak żadnych konkretnych wskazówek dotyczących obu modeli warto pamiętać, że podobny zabieg znakomicie sprawdził się w przypadku sportowych modeli Kawasaki.

Małe enduro Suzuki i Kawasaki. Japończycy pracują nad enduro turystykami 250ccm

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ