Triumph oficjalnie ogłosił, że wkrótce na rynku pojawi się limitowana wersja podróżnego modelu Tiger Explorer XC. W stosunku do wersji bazowej ma mieć wiele nowych dodatków akcesoryjnych, niektóre części zostaną też znacząco zmodernizowane. 

Triumph Tiger Explorer XC SE dostępny będzie w dwóch matowych malowaniach: czarnym i pomarańczowym. Ma wyższą niż standardowa owiewkę, osłonę przedniej lampy, osłonę chłodnicy i stuningowane, znacznie wygodniejsze podnóżki.

Każdy motocykl z limitowanej wersji wyposażony będzie m.in. w system nawigacji GPS wraz z jego mocowaniem, boczne kufry oraz opony Continental TKC 80.

W Wielkiej Brytanii Triumph Tiger Explorer XC SE ma kosztować 14 tys. funtów, czyli około 80 tys. Dostepnych będzie zaledwie 50 sztuk tego motocykla.

Triumph Tiger Explorer XC w wersji SE ma nawiązywać do motocykli wykorzystywanych przez zespół Globebusters, zajmujący się ekstremalną turystyką motocyklową. Założyciele tej grupy – małżeństwo Kevin i Julia Sanders – zostali dwukrotnie wpisani do księgi rekordów Guinnesa w kategoriach długości podróży motocyklowych.

W przyszłym miesiącu rozpoczynają kolejną wyprawę –  z Londynu do Pekinu.

5 KOMENTARZE

  1. W UK to sobie może tyle kosztować, bo tam wszystko jest obrzydliwie drogie! Tylko co oni do niego zamierzają dołożyć, żeby warto było dopłacić 15-20 tysięcy?!? Może ten pomarańczowy lakier ma domieszkę złota… :-) W PL wersję XC można kupić za około 60 tysi, a ostatnio w tej cenie były kufry i podgrzewane manetki… No i największy problem – sieć serwisowa w naszym kraju to jakaś porażka!

  2. Przy obecnym kursie wymiany funta Triumph nie ma szans przebić się ponad konkurencję. Jest zbyt drogi.
    Dlatego do dzisiaj nie mamy cen na nowe Tiger’y 2015.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ