Niemiecki producent jednośladów Horex wnioskuje o upadłość. Marka reaktywowana zaledwie 4 lata temu znana jest ze stosowania w motocyklach 6-cylindrowych silników VR z cechami układu rzędowego i widlastego.

Modele VR6 Roadster, VR6 Classic oraz VR6 Cafe Racer wciąż są produkowane, nie ma też opóźnień jeśli chodzi o wynagrodzenia pracowników. Władze firmy Horex wciąż mają nadzieję rozwiązać finansowe problemy, znaleźć nowych inwestorów i przywrócić marce dawną świetność.

[sam id=”11″ codes=”true”]OLYMPUS DIGITAL CAMERANiemiecka firma Horex powstała w 1923 roku. W historii marki największym sukcesem niewątpliwie był model Regina z silnikiem o pojemności 350 cm3. Tylko w 1950 roku wyprodukowano 18 600 egzemplarzy, które eksportowano do 60 krajów. 10 lat później Horex został przejęty przez Daimler-Benz.

Horex Cafe Racer (2)Obecnie niemiecki producent ma w swojej ofercie motocykle z 6-cylindrowym silnikiem w układzie VR z kątem rozchylenia 15 stopni oraz z 3 wałkami rozrządu.

5 KOMENTARZE

  1. …szkoda byłoby, wprawdzie cenowo z daleka od „przeciętnych zjadaczy chleba”(podobnych mnie np. ), jednak dla tych bardziej majętnych kawał dobrej i solidnej roboty, najwyższa półka w każdym calu … .

  2. … popłakałem się doszczętnie ! Ze złości rozbiłem świnkę na drobne cząsteczki, – wystarczy na piwo, pomalutku dochodzę do siebie.

  3. trzeba tu oddać producentowi że nie poszedł na łatwiznę wzorem polskich” wskrzesicieli”dawnych marek.Silnik jest nie tylko zaawansowany technicznie ale ciekawy i innowacyjny. Środkowy wałek rozrządu obsługuje wszystkie 6 cylindrów natomiast dwa krańcowe po trzy .Kąt rozwarcia 15 stopni sprawia że wygląda na rzędówkę ale to widlak z tulejami cylindrowymi zachodzącymi jedna na drugą.Silnik jest krótki zwarty i wąski.Nie wiem czy cenowo jest zbliżony do BMW ale czasem żal patrzeć jak bezsensowne i drogie udziwnienia zyskują poklask , a ciekawe patenty idą w zapomnienie.

  4. …w podstawowej wersji kosztuje ok 22 000 euro, nie mało jak na upadłą i wskrzeszoną po wielu latach nieobecności markę, wydaje mi się ze nie można w świetle pow. bazować na marce oraz logo choć patrząc na ten sprzęt … zaj…ście mi się podoba. Godna pochwały jest polityka INDIANA, analogicznie do w/w reaktywowali się po wielu latach pod skrzydłami Polarisa, zrobili na prawdę piękne motocykle, mniemam iż jakościowo nie gorsze od największego konkurenta HD, cenowo jednak dostosowali się zarówno do rywala jak i zaistniałej sytuacji mając świadomość że aby ponownie zdobyć klienta trzeba po raz kolejny zaczynać od początku i nie wystarczy miniona jakby nie było legenda :) … .

  5. … niedługo Sinclair Research wypuści nowiutki odkurzony z popiołu model ZX81 z przystawką do Photoshopa CC 2014. Na legendzie Nosferatu tysiące ludzi w Rumuni codziennie zarabiają na utrzymanie wielodzietnych rodzin !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ