KTM 390 Adventure pojawi się na rynku jesienią tego roku – twierdzi indyjski portal motoryzacyjny. Austriacki producent dostarczył swojemu partnerowi w Indiach dwa prototypy najmniejszego podróżnego enduro.

Prezes KTM, Stefan Pierer jest w udzielanych wywiadach równie wiarygodny co minister gospodarki w sprawach górnictwa. Jeszcze niedawno w jednym z wywiadów stanowczo twierdził, że model 390 Adventure można włożyć między bajki, a tymczasem dwa prototypy skonstruowane w Mattighofen trafiły właśnie do indyjskiego partnera KTM, firmy Bajaj do dalszych prac.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Jak pisze portal Cartrade.com, prototypy wyposażone są w jednocylindrowe silniki o pojemności 373 cm3 pochodzące z modelu Duke, który jest także dawcą stalowej ramy kratownicowej. Zawieszenie o zwiększonym skoku, wysoką szybę, stelaże pod kufry i wygodne siodło zaprojektowano jednak całkowicie od nowa specjalnie do tego modelu.

KTM 390 Adventure
Jeden z projektów 390 Adventure
Oryginalny silnik Duke 390 o mocy 43 KM zostanie zapewne przystosowany do specyfiki jazdy turystycznej – podobnego zabiegu należy spodziewać się w przypadku przełożeń skrzyni biegów. Zdaniem portalu Cartrade.com premiery najmniejszego z braci Adventure można spodziewać się podczas listopadowych targów EICMA.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ