[sam id=”24″ codes=”true”]Honda wzywa do serwisów 126 tysięcy motocykli Gold Wing. Powodem ogłoszonej właśnie w Stanach Zjednoczonych akcji jest usterka tylnego hamulca. Problem nie dotyczy modeli sprzedawanych w Europie.

Wezwanie serwisowe ogłosiło właśnie amerykańskie Narodowe Biuro Bezpieczeństwa Transportu. Z dokumentów wynika, że przyczyną akcji jest nieprawidłowo działający tylny hamulec, który może częściowo blokować tarczę nawet po zwolnieniu przez kierowcę dźwigni.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Tarcie klocków hamulcowych o tarczę może spowodować wypadek lub nawet pożar – dotychczas zanotowano cztery takie przypadki. Ze względu na wysokie ryzyko Honda zdecydowała się wezwać motocykle do serwisów choć nie znaleziono dotąd sposobu usunięcia wady.

Gold Wing wezwanie (2)Opisany problem wystąpił już w ponad 500 motocyklach, ale ryzyko usterki dotyczy aż 126 tysięcy Gold Wingów. Do serwisów są wzywane motocykle GL1800 wyprodukowane w latach 2001-2010 oraz GL1800A wyprodukowane od 2001 do 2005 roku.

Gold Wing wezwanie (1)Zdaniem Michała Dudka z polskiego oddziału Hondy problem nie dotyczy rynku europejskiego. Właściciele sprowadzonych prywatnie z USA model GL1800 i GL1800A powinni jednak niezwłocznie udać się do serwisów.

[sam id=”11″ codes=”true”]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ