MV Agusta sprzedała 25% swoich akcji koncernowi Mercedes-AMG za 30 milionów euro. Niemcy zainwestują we włoską markę, pomogą także w sprzedaży i marketingu. Dla Włochów może to oznaczać rozwojowy boom.

O współpracy obu firm mówiło się już od dawna. Mercedes zachęcony ogromnym sukcesem fuzji Audi-Ducati także chciał włączyć dobrą markę motocyklową do swojego katalogu. Giovanni Castiglioni z kolei chciał znaleźć wiarygodnego partnera, który pozwoliłby na stabilny rozwój MV Agusty.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Przypomnijmy – MV Agustę kupił w 2008 koncern Harley-Davidson, płacąc 109 milionów dolarów (318 milionów zł). Większość tej sumy stanowiły przeterminowane długi . Po dwóch latach okazało się, że Amerykanie nie zarobili na nowym nabytku absolutnie nic. Po doprowadzeniu bilansu do porządku, inwestycjach w infrastrukturę i powrocie marki na tory wyścigowe sprzedali markę rodzinie Castiglionich za 1 euro (4, 20 zł).

Współpraca z pragmatycznymi Niemcami może jednak dla MV Agusty okazać się prawdziwym boomem rozwojowym. Bliskość wizerunkowa obu marek i dostęp do ogromnej sieci sprzedaży Mercedesa pozwoli Włochom na zrealizowanie nieosiągalnych dotąd celów zarówno tych dotyczących sprzedaży, jak i prac nad nowymi modelami.

Choć trudno liczyć na rozszerzenie oferty MV Agusty o niedrogie motocykle, niemal na pewno można spodziewać się ich większej dostępności i interesujących opcji finansowania, które Mercedes zapewnia dla nabywców samochodów tej marki.

[sam id=”11″ codes=”true”]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ