[sam id=”24″ codes=”true”]Trudno w to uwierzyć, ale popularny kredens Hondy, czyli model Gold Wing, kończy właśnie 40 lat. Z okazji jubileuszu tegoroczna edycja okrętu flagowego japońskiego producenta będzie zawierała akcenty stylistyczne nawiązujące do tej okrągłej rocznicy.

Pierwszy Gold Wing pojawił się w 1975 roku jako model GL1000, komfortowy naked z czterocylindrowym bokserem i był wtedy szczytem techniki i wygody. Obudowana i wyposażona w przepastne kufry najbardziej znana wersja tej maszyny została przedstawiona w 1987 roku. Otrzymała wtedy również sześciocylindrowy silnik o pojemności 1500 cm3.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Rocznicowy Gold Wing (7)

Dzisiejszy „Goldas” to produkowany od 2001 roku GL1800. Jest on naszpikowaną nowoczesną technologią górą luksusu na dwóch kołach. Z okazji okrągłych urodzin w tym roku otrzyma jedno specjalne malowanie i kilka stylistycznych smaczków, m.in. umieszczone na owiewkach, kluczyku i oparciu pasażera rocznicowe logo.

Rocznicowy Gold Wing (1)Wersja kolorystyczna Candy Prominence Red/Graphite Black to połączenie soczystej czerwieni i mrocznej czerni, a kolory oddzielone są srebrną linią, przy czym silnik i koła pomalowano również na czarno. Pozostałe dostępne wersje malowania to cały czarny, biały i srebrny. Technicznie wersja urodzinowa nie różni się od standardowego GL1800.

Rocznicowy Gold Wing (9)

Rocznicowy Gold Wing (5)

Rocznicowy Gold Wing (3)

[sam id=”11″ codes=”true”]Rocznicowy Gold Wing (4)

Rocznicowy Gold Wing (2)

Rocznicowy Gold Wing (8)

[sam id=”11″ codes=”true”]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ