Superturystyk Benelli z dużym, trzycylindrowym silnikiem stał się ostatnio obiektem plotek dziennikarzy motoryzacyjnych. Motocykl, którego styl inspirowany jest modeliem BMW K1600GT ma zawalczyć o segment premium.

Po przejęciu włoskiej marki przez Chińczyków pojawiły się wróżby rychłego zaniku jakości stylu, a być może i w ogóle obecności w Europie. Tymczasem chińska technologia ubrana w elegancki design, co rusz zachwyca nowymi projektami.

I choć wydawać by się mogło, że nowy właściciel chce skoncentrować się na jednośladach z silnikami o mniejszych pojemnościach, rzeczywistość jest zupełnie inna. W internecie pojawiły się wizualizacje ciężkiego motocykla turystycznego sygnowanego marką Benelli. Motocykl przedstawiono jako pojazd przystosowany dla policji, jednak bez trudu można wyobrazić sobie jego wersję cywilną.Do napędu tego kolosa posłuży trzycylindrowy silnik o pojemności 1200 cm3. Motocykl otrzyma bogate wyposażenie standardowe – między innymi radialne zaciski hamulcowe z ABS, dotykowy wyświetlacz, nawigację i system stereo. Jak dotąd nie wiadomo czy produkcja mastodonta spod znaku Benelli będzie odbywać się w Chinach czy we włoskiej fabryce w Pesaro.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ