Ta ostra Yamaha MT-09 może przyprawić o ciarki. Ekstremalna wersja przystosowana do rajdów długodystansowych baja jest wprawdzie tylko pomysłem designera, ale nie byle jakiego – Oberdana Bezzi, którego idee wielokrotnie wprowadzano do produkcji.

Jest coś smutnego w fakcie, że przewspaniałe dzieła wybitnych designerów w przeważającej większości pozostają tylko marzeniami. Choć niektóre z nich kupilibyśmy od ręki, producenci motocykli z jakichś sobie tylko znanych powodów nie decydują się na wprowadzenie ich do produkcji.

Dzieła Oberdana Bezzi można uznać za uprzywilejowane – wile z nich faktycznie wyjechało na drogi, a nawet jeśli na ich produkcję nie zdecydował się żaden z wielkich producentów, stają się inspiracją dla niezliczonych budowniczych customów.

Yamaha MT-09 Baja Adventure to przykład geniuszu włoskiego projektanta. Perfekcyjnie wykorzystał on specyfikę konstrukcji MT-09 – niską masę, poręczność i dynamiczny silnik. Do tego zestawu dodano podwyższone zawieszenie o większym skoku, osłonę pod silnikiem, szersze podnóżki i bezę do montażu roadbooka i GPS.

Trudno nie zauważyć potrójnego otwartego wydechu, który – skierowany ku górze – zapewnia tej wersji znacznie większy prześwit i dodaje jeszcze więcej dynamiki. Wrażenia lekkości nadają szprychowe koła z kostkowanymi oponami. Ten motocykl mógłby być groźnym konkurentem nowej Hondy Africa Twin. Z pewnością pobiłby ją ceną.

Co ciekawe, Yamaha MT-09 w takiej wersji jest całkiem prawdopodobna. Ilość akcesoryjnych podzespołów do tego motocykla rośnie z każdym dniem – kto wie, być może kolejny raz idea Oberdana Bezzi stanie się ciałem.

Yamaha MT-09 o kuszących kształtach. Ta wersja naprawdę budzi pożądanie!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ