SCR950 to nowy członek rodziny Yamaha Sport Heritage. Zgrabny motocykl utrzymany w popularnej stylistyce scrambler, w Europie dostępny będzie jednak dopiero od przyszłego roku.

Model SCR950 otwarcie nawiązuje do jednej z ikon motocyklowego świata Yamahy – modelu DT250. Założeniem stylistów było połączenie cruisera i klasycznej sportowej elegancji sprzed lat.Stylistykę SCR950 utrzymano w charakterze scramblera. Do napędu wykorzystano znany z modelu XV950 chłodzony powietrzem widlasty silnik o pojemności 942 cm3. Odwołania stylistyczne do przeszłości znajdziemy w szerokiej kierownicy, tablicy z numerem, osłonach goleni czy szprychowych obręczach kół.

SCR950 będzie oferowany w dwóch kolorach: srebrnym i czerwonym. Każdy wariant będzie uzupełniony nawiązującymi do sportu akcentami kolorystycznymi. Cena nowego motocykla wyniesie około 39 tysięcy zł.

Nowy model trafi do amerykańskich salonów już na początku lipca. Europejscy klienci będą musieli poczekać nieco dłużej – oficjalna premiera SCR950 odbędzie się podczas październikowych targów Intermot w Kolonii.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ