Są tacy, którzy kupują samochód na długie lata, są też i tacy, którzy lubią wymieniać samochody dość często. Jeżeli należysz do tej drugiej grupy i nie chcesz przepłacać za kolejne modele, w takim przypadku pomyśl o skorzystaniu z wymiany pojazdu u dealera marki. Dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wiele salonów dealerskich, także autoryzowanych salonów wielu marek, oprócz sprzedaży nowych pojazdów prosto z fabryki również prowadzi skup i sprzedaż samochodów używanych. To oferta skierowana zarówno do klientów prywatnych, jak i biznesowych, którzy chcą bez problemu sprzedać i kupić samochód – bezpiecznie, wygodnie i bez tracenia cennego czasu.

Jak wymienić auto w salonie?

Wymiana samochodu u dealera jest bardzo prosta – do dyspozycji ma się szeroką gamę samochodów na sprzedaż – można wymienić swoje dotychczasowe auto na nowe lub na sprawdzone auta używane po przeglądach technicznych, dopłacając odpowiednią sumę. Stary samochód przyjmowany jest wtedy w rozliczeniu, dlatego za kolejny model nie trzeba zapłacić tylko uzgodnioną różnicę. Jako że wszystko odbywa się w jednym miejscu, nie ma potrzeby czasochłonnego szukania dopasowanych ofert na portalach ogłoszeniowych, giełdach czy w autokomisach, ponadto łatwiejsze są rozliczenia i formalności.

Kiedy można skorzystać z oferty?

Z wymiany samochodu używanego na nowy można skorzystać w określonych salonach dealerskich – nie każdy prowadzi taką działalność. Do rozliczenia można oddać tylko wyselekcjonowane samochody – tej samej marki, mające określony rocznik, zwykle nie starsze niż 5-8 lat, także serwisowane w autoryzowanych warsztatach oraz z kompletem dokumentów i przejrzystą sytuacją prawną.

Gdy chcesz zamienić swoje stare auto na nowe w salonie, w takim przypadku warto skontaktować się z wybranym salonem marki. Wiele z nich umożliwia kontakt online – wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, a następnie poczekać na odpowiedź, czy wymiana będzie możliwa, a jeżeli będzie ona pozytywna, można umówić się od razu na spotkanie w celu dokończenia transakcji. Najlepiej szukać używanych samochodów w Warszawie i innych większych miastach. Tam dealerzy mogą zaskoczyć nas szeroką gamą aut z drugiej ręki.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ