Wina? Sery? Jeśli zapytać podróżnika motocyklowego z czego słynie Francja, bez zająknięcia odpowiedziałby, że wąwozy. Jednym z najpiękniejszych dla motocyklistów jest bez wątpienia wąwóz Guil.

Wzdłuż wąwozu Guil, położonego w południowo-wschodniej Francji, w pobliżu włoskiej granicy biegnie wąska i niezwykle ekscytująca droga. Wysokie ściany otulają trasę cienistą kołdrą, przez którą tu i ówdzie przebijają kolorowe refleksy promieni słonecznych. Całość tworzy tajemniczą, niemal mistyczną atmosferę.

Biegnąca wąwozem droga D902 należy do najpiękniejszych dróg balkonowych Francji. Wiele fragmentów tej trasy zbudowano na wykutych w skałach półkach, co tworzy niezapomniane wrażenia podczas jazdy – z jednej strony czujesz chłód wysokiej skalnej ściany, z drugiej otwartą przestrzeń urwiska.

Wąwóz Guil (7)Podczas przejazdu przez wąwóz Guil napotkasz kilka tuneli. To szczególnie zdradliwe miejsca – temperatura wewnątrz jest latem o kilka stopni niższa niż na zewnątrz, zaś na drodze potrafi tam zalegać bardzo śliska, błotnista maź.

Trasę polecamy motocyklistom o mocnych nerwach – niezliczone ślepe zakręty, ekstremalnie wąska droga i ułańska fantazja lokalnych kierowców stanowią niebezpieczną mieszankę.

Wąwóz Guil – informacje

Długość trasy: 33 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalne nachylenie: bd
Maksymalna wysokość: bd
Serpentyny: tak
Stopień trudności: średni

Wąwóz Guil – mapa

Wąwóz Guil – film

Wąwóz Guil – zdjęcia

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ