Jesień idzie – nie ma na to rady. Niezła pogoda i najwspanialsze w całym roku kolory przyrody zachęcają do motocyklowych wyjazdów. Jak robić to bezpiecznie i o czym pamiętać? Oto 6 zasad, które pomogą cieszyć się jesiennymi przejażdżkami.

Jesień to wyjątkowa pora roku. Mimo częstych deszczów i znacznie niższej temperatury, oferuje niezwykłe widoki zmieniającej się przyrody – żółknące liście zmieniają znane okolice nadając im zupełnie nowego wymiaru.

Piękne widoki kryją jednak rozmaite niebezpieczeństwa, które pojawiają się wraz z nadejściem jesieni. Oto 6 zasad bezpiecznych jesiennych podróży.

1. Uważaj na liście

Jesień (7)Spadające z drzew liście tworzą niekiedy na drodze prawdziwe dywany. Zarówno suche, jak i mokre drastycznie wydłużają drogę hamowania w dodatku ogłupiając system ABS, który zachowuje się jakbyś jechał po lodzie. Jeśli wjedziesz na gęsty dywan z liści, zdecydowanie ogranicz prędkość.

2. Bądź widzialny

Jesień (8)Szybko zapadający zmrok oraz częste opady deszczu znacznie ograniczają widoczność. Jeśli twój strój motocyklowy utrzymany jest w ciemnych kolorach zwiększasz ryzyko wypadku. Zadbaj o dodatkowe elementy odblaskowe lub oświetlenie, które uczyni cię lepiej widzialnym dla innych kierowców.

3. Wypatruj zwierząt

Jesień (6)Jesień to dla wielu zwierząt leśnych czas gromadzenia zapasów na zimę. W szczególności jelenie lubią znienacka pojawiać się na kursie kolizyjnym. Poważnie potraktuj znaki ostrzegawcze, które mówią o obecności dzikich zwierząt.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ