Nowe zdjęcie szpiegowskie odświeżonej wersji Triumpha Tigera nie pozostawia wątpliwości – średni Tygrys w turystycznym garniturze będzie miał za zadanie przejąć schedę po odchodzącym modelu Sprint GT.

Kiedy w listopadzie ubiegłego roku pisaliśmy o pierwszych testach nowego Tigera GT wielu z was kręciło nosem, że to żadna nowość, że wprowadzono tylko drobne modyfikacje. Okazuje się jednak, że zmiany będą, i to spore – choć głównie wizerunkowe.


 
Tiger GT przejmie w ofercie Triumpha rolę średniego turystyka, zastępując tym samym wycofywany ze względu na normy ekologiczne model Sprint GT. Ponieważ Hinckley lubiło pokazywać Tigera 1050 jako funbike, nowy wizerunek średniego angielskiego turystyka odsunie się od sportu na rzecz popularnej kategorii adventure.
 
Nowe zdjęcie szpiegowskie pokazuje to, co dla motocyklowego podróżnika ma znaczenie kluczowe – duże kufry. Triumph zastosował sprytny trick, który kiedyś zmienił sportowego turystyka Sprint ST w pełnoprawnego krążownika Sprint GT – przystosował dobrze znany i sprawdzony model do potrzeb dalekich podróży. W odróżnieniu od modelu Sprint GT nie zwiększono tutaj jednak rozstawu osi.
 


Data premiery nie jest jak dotąd znana, ale wnioskując z dopracowania detali, motocykl jest prawie gotowy do produkcji seryjnej.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ