Triumph przedstawił tegoroczną wersję modelu Tiger Sport. Zmian, w porównaniu do poprzednika jest niewiele, dodatkowo producent nie odsłonił wszystkich kart. Wciąż też oficjalnie nie ujawniono kto został nowym dystrybutorem marki w Polsce.

Odświeżona wersja „średniego” Tygrysa napędzana będzie znanym z innych modeli Triumpha zmodernizowanym trzycylindrowym silnikiem rzędowym o pojemności 1050 cm3, mocy 126 KM i momencie obrotowym wynoszącym 105 Nm. Producent twierdzi, że w średnim zakresie obrotów silnik zyska nieco wigoru.Motocykl na sucho waży 218 kg, zaś średnie spalanie wynieść ma około 5,4 l/100 km. Siodło znajduje się na wysokości 830 mm, zaś pojemność zbiornika paliwa to niezłe 20 litrów. Ciekawostką w nowym Tigerze Sport mają być automatyczne kierunkowskazy, wyłączające się po wykonaniu manewru. Cena tego modelu wyniesie około 55 000 zł.

Triumph nadal utrzymuje w tajemnicy kto jest nowym dystrybutorem marki na polskim rynku, choć ten, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, został już wybrany.


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ