Yamaha w ścisłej tajemnicy przygotowuje zupełnie nowy motocykl. Wiele wskazuje, że będzie to scrambler oparty na konstrukcji XV950. Japończycy zarejestrowali już szereg domen zawierających nazwę starannie ukrywanego modelu – SCR950.

Domeny zawierające nazwę SCR950, jak na przykład www.yamaha-scr950.com zarejestrowano zarówno w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych. To jednak jedyny jak dotąd ślad wskazujący, że Iwata pracuje nad nowym modelem.Jedyny silnik, który pasuje do nowej nazwy, to stosowana w modelu XV950 jednostka napędowa w układzie V o mocy 52 KM. Jeśli litery „SCR” w nazwie odczytamy jako skrót od „scrambler”, łatwo się domyślić, że Japończycy mogą szykować motocykl, który nawiązuje do jednego z najbardziej znanych modeli Yamahy producenta z lat 60.

YamahaScrambler(1)Chodzi o motocykl Yamaha YM2C Big Bear Scrambler (i następcę YR2C Grand Prix Scrambler), nazwany na cześć jednego z najtrudniejszych w latach 60 rajdów terenowych USA. Choć YM2C nigdy nie zajął żadnego ważnego miejsca podczas tej imprezy, jej legenda w nazwie maszyny była dla nabywców poważnym atutem.

Trzymamy zatem kciuki, żeby SCR950 okazał się równie emocjonujący, co jego protoplasta. Może mógłby mieć nieco mniej chromów i odrobinę mniej ważyć. Tak czy owak – czekamy z niecierpliwością.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ