MV Agusta Zagato – tyle wiemy o projekcie tworzonym przez dwóch gigantów włoskiego designu. Film opublikowany na Youtube zdradza, że motocykl będzie utrzymany w stylu cafe-racer.

Zagato to jedna z najbardziej zasłużonych dla włoskiego wzornictwa firm. Dziełem projektantów tego studia były niezliczone, unikalne wersje samochodów takich marek jak Fiat, Alfa Romeo, BMW czy Aston Martin. Tym razem styliści podjęli współpracę z MV Agustą – producentem jednych z najpiękniejszych seryjnych motocykli na świecie.



Film opublikowany na Youtube zdradza niezwykłą dbałość o detale – każdy element motocykla został nie tylko dokładnie przemyślany, ale również drobiazgowo wykonany. Ujęcia poszczególnych elementów motocykla pozwalają zorientować się w z jak wielkim rozmachem obie firmy podeszły do przedsięwzięcia.

Bazą dla nowego motocykla będzie model F4, zaś krótkie ujęcia przedstawionego filmu pozwalają wnioskować, że inspiracją twórców była stylistyka cafe-racer. Nie należy jednak spodziewać się tutaj przejęcia prostych schematów – duch kawiarnianych ścigaczy będzie tutaj raczej motywem przewodnim dla stworzenia piękności o unikalnej urodzie, dla której biżuterią będą starannie dopracowane detale.

Premierę motocykla zaplanowano na 4 września. Producent od pewnego czasu boryka się z problemami finansowymi. Nowy model ma być dla włoskiej firmy szansą na odzyskanie równowagi.

MV Agusta Zagato

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ