Mniejsza wersja Suzuki V-Stroma wydaje się być coraz bliżej. Początkowe pogłoski na ten temat nabrały bardziej realnych kształtów, a Japończycy nie zaprzeczają, że V-Strom 250 może pojawić się w przyszłorocznej ofercie producenta.

O przypuszczeniach dotyczących najmniejszego z rodziny V-Stromów pisaliśmy w sierpniu. Rosnące zapotrzebowanie na lekkie turystyki dla początkujących oraz coraz większa presja ze strony konkurencji skłoniły Hamamatsu do przyspieszenia prac nad nowym modelem.
Sprawę znacznie ułatwia fakt, że motocykl zostanie zbudowany na istniejącej platformie modelu Inazuma. Oznacza to, że w ramie znajdzie się dwucylindrowy sinik rzędowy o pojemności 248 cm3 i mocy 24 KM.

Japoński magazyn Young Machine sugeruje, że ze względu na zastosowaną jednostkę napędową model ten nie będzie nazywał się V-Strom, a G-Strom. W porównaniu do Inazumy zyska on także zwiększony skok zawieszenia, oraz wzmocnioną ramę pomocniczą. Szczegóły mają zostać ujawnione tuż przed listopadowymi targami EICMA.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ