Szpiegowskie zdjęcia Suzuki GSX-R250 pojawiły się na jednym z indyjskich blogów motoryzacyjnych. Poważny konkurent Hondy CBR300R i Kawasaki Ninja300 ma zostać oficjalnie zaprezentowany podczas lutowych targów Auto Expo w New Delhi.

Z jakiegoś niezrozumiałego powodu Suzuki nie ma w swojej ofercie sportowego motocykla dla początkujących. Kawasaki z ostrą niczym koncentrat wasabi Ninją 300 czy Honda z niewiele mniej pikantną Cebrą 300 koszmarnie zdystansowali Hamamatsu w segmencie sportowych maluchów.


Wygląda na to, że jakiś szacowny japoński manager zorientował się, że rosnący w siłę segment sportów mniejszej pojemności pozostał bez jakiejkolwiek reprezentacji czerwonego „S”. Najmniejszy z Gixerów otrzyma trudne zadanie odrobienia strat po wieloletniej nieobecności marki.

Suzuki GSX-R250(1)Motocykl będzie zapewne europejską wersją indyjskiego przeboju – modelu Gixxer. Do napędu GSX-R250 zostanie niemal na pewno użyty dobrze znany z Inazumy 250 dwucylindrowy silnik rzędowy o mocy 24 KM. To słabo – CBR300R ma prawie 31 KM, a Ninja 300 imponujące 38 KM.

Suzuki GSX-R250(2)Poziom wyposażenia nie powinien aż tak dalece odbiegać od konkurentów – kokpit w technologii LED, kierownica clip-on i dwuczęściowa kanapa to standard do którego zdążyli przyzwyczaić rywale.

Suzuki GSX-R250(3)Jak sugeruje indyjski blog indiansautoblog, Suzuki może zdecydować się na niewielkie powiększenie pojemności jednostki napędowej do 300 cm3 tak, aby przystawała do pojemności silników głównych rywali.


BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ