Zestaw Modeka AFT Touring testowałem cały ubiegły sezon. Choć znalazłem kilka niedociągnięć, lubię w nim jeździć ze względu na niezwykłą wręcz wygodę użytkowania. Warunek – dzień musi być upalny.

Komplet odzieży turystycznej AFT Touring wykonany jest z Cordury AFT – materiału, który, według producenta, przy zachowaniu wszystkich właściwości klasycznej Cordury jest znacznie bardziej przewiewny.Zarówno kurtka, jak i spodnie Modeka AFT Touring są bardzo wygodne. Posiadają ogromną ilość kieszeni, z których każda oznaczona jest specjalną wszywką waterproof lub non waterproof, więc nie sposób się pomylić. Obie części zestawu mają wypinaną membranę sympatex, której zadaniem jest ochrona przed deszczem i wiatrem.

Non-waterproof - przemaka już na widok chmury

Kurtka Modeka AFT Touring dodatkowo wyposażona jest w wypinane ocieplenie microfleece, które można także nosić jak bluzę. Zestaw oferowany jest w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i szarym.

Jak to się nosi

Słońce pali? Pełen relaks

Pewnym problemem okazuje się dopasowanie zestawu do mojego nieforemnego ciała, ale uznaję to za wadę swego ciała, a nie feler zestawu. Dzięki temu, że spodnie mają szelki, nie mam problemu z ich ciągłym opadaniem, choć do obecności pasków na plecach i brzuchu muszę się przyzwyczaić.

Przyzwyczajam się do szelek

Kurtka – z membraną czy bez – leży wyśmienicie, jak druga skóra. Przemyślane umiejscowienie elastycznych wstawek pozwala na niemal nieskrępowane ruchy, a ukształtowanie kołnierza na swobodne ruchy kasku. Problem pojawia się, gdy wpinam bluzę pomyślaną jako ocieplenie. Kurtka robi się przyciasna i niewygodna. Sama bluza jest natomiast doskonałym izolatorem termicznym. Pomysł by nosić ją jako bluzę w moim przypadku nie sprawdza się – jest za krótka.

Gdzie ja to schowałem…

W kieszeniach AFT Touring zmieściła się cała moja kuchnia

Zestaw AFT-Touring wyposażony jest w ogromną ilość kieszeni. Próbuję je policzyć, ale nie ma to sensu: jest ich potwornie dużo. Każda z nich ma wszytą fiszkę informującą, czy dana kieszeń jest czy nie jest wodoodporna. Co do informacji non waterproof to faktycznie: przemakają momentalnie.

 


2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ