Nowa Hayabusa o oznaczeniu GSX1500R pojawi się w salonach w połowie przyszłego roku – tak twierdzą dziennikarze japońskiego magazynu Young Machine. Informację można by uznać za zwykłą plotkę, gdyby nie fakt, że ten magazyn… niemal zawsze ma rację.

Pierwsze informacje na temat następcy Sokoła Wędrownego (jap. Hayabusa) także pojawiły się w popularnym magazynie Young Machine. Hamamatsu ostro wzięło się za projekt po premierze Kawasaki H2, który mocą i osiągami poważnie naruszył układ sił między Suzuki i Kawasaki.Wszystkie informacje wskazują, że nowa Haya będzie napędzana silnikiem o pojemności około 1400 cm3. Niemal na pewno zostanie on wyposażony w turbosprężarkę, która będzie rozwinięciem pomysłu pokazanego w koncepcie Recursion.

Magazyn Young Machine spekuluje także nad możliwością wykorzystania w GSX1500R napędzanego z silnika kompresora, ale Suzuki jak dotąd nie ujawniło żadnego konceptu wykorzystującego takie rozwiązanie.

YounGMachZdaniem japońskich dziennikarzy nowa Hayabusa będzie bezpośrednim konkurentem Kawasaki H2 – oznacza to bezkompromisową technologię i wykończenie detali, ale także dość wysoką cenę. Najbardziej prawdopodobną datą premiery nowego GSX1500R będzie czerwiec 2016 roku.


4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ