Motocykl DKW UL 500 w wersji z 1937 roku zrekonstruowany przez Audi zostanie pokazany podczas imprezy ADAC Sachsenring Classic. To jeden z najważniejszych motocykli w historii koncernu.

Impreza odbędzie się między 10-12 czerwca w Hohenstein-Ernstthal. Znajdujący się tutaj tor wyścigowy to miejsce doskonale znane miłośnikom dawnych motocykli – przez wiele lat służył znajdującej się w pobliskim Zschopau fabryce DKW, która stała się później jednym z filarów koncernu Audi.Najważniejszym z motocyklowego punktu widzenia momentem tej imprezy będzie prezentacja wyjątkowego jednośladu – zrekonstruowanego dokładnie według oryginalnej specyfikacji z 1937 roku DKW UL 500.

DKW Audi (1)Motocykl ten był w latach trzydziestych największym sportowym jednośladem w ofercie DKW. Dysponował mocą 48 KM i rozpędzał się do 190 km/h. Mimo wielu sukcesów i sporej popularności, do dziś nie przetrwał żaden z egzemplarzy.

Stworzona przez Audi grupa specjalistów zajmujących się renowacją zabytkowych pojazdów wykonała dokładną kopię motocykla stosując się do oryginalnej dokumentacji technicznej DKW. Praca nad motocyklem trwała cztery lata.DKW Audi (2) DKW Audi (3)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ