W maju na Florydzie odbędzie się Rajd Ku Przeszłości – konkurs motocykli zabytkowych połączony ze zbiórką pieniędzy na cele charytatywne. Przedstawiamy najpiękniejsze motocykle ubiegłorocznej edycji konkursu. 

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2000 roku a jej założycielem był Billy Aldrich. Przyświecały mu dwa cele – promocja zabytkowych motocykli i zbiórka pieniędzy na cele charytatywne.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Do organizacji wydarzenia zainspirowała go żona, której udało się wygrać walkę z nowotworem. W maju odbędzie się kolejna piętnasta edycja, podczas której nie zabraknie Konkursu Piękności zabytkowych motocykli.

Rajd Ku Historii (3)Kolekcjonerzy z całej Ameryki przyjeżdżają do St. Augustine aby pochwalić się swoimi perełkami. Średnio w konkursie bierze udział 350 okazów. Warunkiem jest zachowanie pełnej oryginalności motocykli.

Rajd Ku Historii (6)W imprezie pomagają wolontariusze, którzy zbierają pieniądze. Od 2000 roku zebrali 300 tys. $ (900 tys. zł), które przeznaczone zostały na pomoc potrzebującym.

Rajd Ku Historii (4)

Rajd Ku Historii (5)

Rajd Ku Historii (7)

Rajd Ku Historii (8)

Rajd Ku Historii (9)

[sam id=”12″ codes=”true”]Rajd Ku Historii (10)

Rajd Ku Historii (11)

Rajd Ku Historii (12)

Rajd Ku Historii (13)

Rajd Ku Historii (14)

[sam id=”12″ codes=”true”]Rajd Ku Historii (15)

Rajd Ku Historii (16)

Rajd Ku Historii (17)

Rajd Ku Historii (18)

Rajd Ku Historii (19)

Rajd Ku Historii (1)

Rajd Ku Historii (2)

Autorem większości zdjęć jest znakomity fotograf Jim Dohms.

[sam id=”11″ codes=”true”]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ