Dobrze dobrana opona to przyjemność z jazdy, komfort i bezpieczeństwo. Nowoczesne technologie pozwalają na dobór gumy dokładnie do osobistych preferencji czy stylu jazdy.

Dla niezorientowanego motocyklisty wybór odpowiedniej opony do motocykla może stanowić nie lada problem. Nie chodzi przy tym o ilość dostępnych rozmiarów, ale przede wszystkim o ogromny wybór typów opon.

Przed zakupem warto zastanowić się nad własnym stylem jazdy. Inne gumy założysz do motocykla adventure, którym od czasu do czasu wjedziesz na leśne drogi, inne do sprzętu typowo szosowego. Istotny jest również styl jazdy – jeśli lubisz agresywne łykanie zakrętów i ostre przyspieszenia, wybierz oponę przystosowaną do sportu. Spokojny styl jazdy sugeruje wybór opony turystycznej, która będzie bardziej wszechstronna, zwłaszcza w czasie gorszej pogody.

Przed zakupem warto również wziąć pod uwagę takie czynniki jak podróżowanie solo lub z pasażerem, częste lub sporadyczne użytkowanie motocykla oraz dokładnie przejrzeć testy opon i poradniki dostępne na dobrych stronach internetowych lub w prasie.

Dobry poradnik podpowie jak trafnie wybrać odpowiednie ogumienie do odpowiedniego stylu jazdy i typu motocykla. Zwróci uwagę na szczegóły, o których możemy nie wiedzieć lub nie przywiązywać wagi do ich znaczenia. Często zdarza się, bowiem, że wyższa cena nie idzie w parze z przydatnością danej opony do naszych potrzeb lub atrakcyjna cena oznacza starą gumę.

Testy opon wskażą różnice między ogumieniem poszczególnych producentów i pozwolą zorientować się która opona będzie bardziej przydatna do własnego stylu jazdy. Choć wybór odpowiedniego ogumienia do motocykla wydaje się sprawą dość skomplikowaną, ilość niezbędnych informacji – poradników, zestawień i testów – pozwala dokładnie wybrać najlepszą opcję. Czas poświęcony wyszukaniu odpowiedniej gumy zostanie nagrodzony komfortową i bezpieczną jazdą.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ