Piękne drogi to jeden ze skarbów naszego kraju. Przemierzyliśmy Polskę w poszukiwaniu najbardziej ekscytujących z nich. Z waszą pomocą przygotowaliśmy listę 10 najpiękniejszych tras motocyklowych w Polsce.

Kiedy w niemotocyklowym towarzystwie użyjesz określenia „trasa motocyklowa” zobaczysz pobłażliwe uśmiechy. Nie istnieje przecież definicja takiej trasy – droga to droga – po prostu szlak łączący punkt A z punktem B i tyle. Nie ma różnicy czy przejedziemy ją motocyklem, samochodem czy przejdziemy pieszo.

A jednak jest pewien zbiór cech, które czynią zwykły kawałek asfaltu czymś więcej niż tylko szosą. To unikalne połączenie wrażeń, które dostarcza nam kilka zmysłów naraz. Jeśli droga, którą podróżujesz zachwyca cię widokami, zapach głęboko przenika twój umysł, a zmysł równowagi dostaje solidną szkołę na zakrętach to znak, że jedziesz trasą motocyklową.

Korzystając z waszych wskazówek wspólnie z Suzuki i Dane przemierzyliśmy Polskę wzdłuż i wszerz by znaleźć 10 dróg, które z czystym sumieniem możemy uznać za motocyklowe i polecić je każdemu bikerowi z przekonaniem, że wzbudzą w nim zachwyt. Postaraliśmy się wskazać wszystko, co w nich najlepsze pozostawiając jednak pole do waszych własnych odkryć.

10. Doliną Baryczy

Stawy MilickiePiękna, choć niezbyt popularna wśród motocyklistów trasa z Goszcza do Żmigrodu przez rezerwat Stawy Milickie to droga z kategorii „romantyczne”. Chociaż brakuje tutaj spektakularnych winkli i mocnych wrażeń, to znakomite miejsce na motocyklową przejażdżkę we dwoje lub na leniwy weekend w siodle. Wokół trasy jest sporo do zobaczenia – choćby kolejka wąskotorowa w Miliczu czy zespół pałacowo-parkowy w Żmigrodzie. Trasę zaproponowała Asia Lenart. Czytaj więcej tutaj.

9. Do Sobieszowa przez Jagniątków

SobieszówNiezwykły klejnot wśród bocznych karkonoskich dróg, z których większość wywołuje uśmiech pod kaskiem. Atmosferę niczym z baśni opowiadanych przez babcię tworzą tajemnicza leśna gęstwina, charakterystyczny tunel wykuty w skale i sielskie widoki. Ta droga to punkt obowiązkowy dla każdego, kto wybiera się w te strony. Trasę zaproponowali Liwia i Joki z lifewelove.com. Czytaj więcej tutaj.

4 KOMENTARZE

  1. W zestawieniu zabrakło na prawde znakomitej trasy między Czaplinkiem a Połczynem-Zdrój, przez rezerwat Dolina 5 jezior (droga nr 163). Gorąco polecam do sprawdzenia :)

  2. Czaplinek – Połczyn Zdrój – potwierdzam. Jechałem wczoraj i przedwczoraj :) Mnogość zakrętów, pagórki, jeziora i las.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ