Multistrada w off-roadowej wersji Enduro oraz napędzany pasem X Diavel to dwie spośród zapowiadanych przez Ducati dziewięciu nowości, które zobaczymy podczas tegorocznej edycji EICMA.

Multistrada 1200 Enduro to pierwsza w historii wersja tego motocykla seryjnie przystosowana do prawdziwych bezdroży. Jak widać na zdjęciach terenowa odmiana różni się od szosowego modelu – najbardziej charakterystyczne są oczywiście szprychowe koła i dwustronny tylny wahacz.Kolejne zmiany to 19-calowe przednie koło, wyżej poprowadzony wydech i zbiornik paliwa, który powinien pomieścić 30 litrów. Multistrada 1200 Enduro będzie groźnym rywalem dla Hondy Africa Twin.

XdiavelMultistradaEnduro(3)Kolejnym motocyklem Ducati ujawnionym tuż przed targami EICMA jest cruiser X Diavel, którego zdjęcia szpiegowskie publikowaliśmy wcześniej na portalu. Najbardziej spektakularną nowością jest bez wątpienia napęd pasem, który w motocyklu tego producenta zastosowano po raz pierwszy.

XdiavelMultistradaEnduro(5)Modele X Diavel i jego bogatsza wersja X Diavel S napędzane będą v-twinem o pojemności 1 262 cm3 o mocy 156 KM i momencie obrotowym wynoszącym 130 Nm.

Więcej szczegółów na temat motocykli poznamy podczas nadchodzących targów EICMA. Zdjęcia pochodzą z portalu nieuwsmotor.nl.

2 KOMENTARZE

  1. Multistrady jest piękna ale rywalem dla Africa Twin to na pewno nie bedzie, sporo wiecej koni, dużo większa masa i co najważniejsze Africa około 50 tys złotych a multistrady 80 tys :) to jest konkurent tylko dla BMW GS adventure i KTM 1290 cała reszta jest tańsza wiem bo sam mam Yamahe XT1200 z Super Tenere

  2. Po prostu już dłużej nie da się wciskać kitu że zwykła Multistrada to enduro a segment tego rodzaju się zagęszcza, konkurencja rośnie ale to dobrze dla nas motocyklistów będzie w czym wybierać teraz czy za 5 lat kiedy te maszyny będą dostępne dla przeciętnego polaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ