Yamaha TW200 dzięki tunerowi odkrywa swoją nieznaną dotąd duszę. Poczciwy osiołek, którego wielu z nas pamięta jeszcze z kursów na prawo jazdy kategorii A może wyglądać naprawdę świetnie.

Zanim ogromną popularność zyskali tacy spryciarze jak Honda Grom, istniała Yamaha TW125: model znany właściwie tylko wędkarzom i kursantom prawa jazdy kategorii A. W naszym kraju, gdzie motocyklowa kultura odradza się po latach niebytu, takie skromne motocykle nie wzbudzają już zainteresowania.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Yamaha TW wiele traciła głównie przez swoją nijakość. A jednak w 1987 roku to właśnie model TW200 był pierwszym jednośladem, który zdobył biegun północny. Niemiecki warsztat tuningowy Herr Funk postanowił wydobyć dzielną naturę modelu TW200.

TW200-2Założenie przebudowy było podobne do założenia, z jakim model TW200 powstawał w fabryce – miało być tanio. Budżet całej operacji zamknął się w kwocie poniżej 2000 euro. Choć bazą był model z roku 1999, otrzymał hamulce tarczowe z późniejszego TW.

TW200-3Zbiornik pochodzi z modelu XS400, zmieniono również światła i prędkościomierz, który bardzo optymistycznie pokazuje teraz prędkość maksymalną 220 km/h.  Siodło wykonano specjalnie do tego customa, wykorzystując do tego celu deskorolkę.

TW200-4

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ