MV Agusta ujawniła oficjalne zdjęcia i dane techniczne modelu Brutale Dragster, o którym niedawno pisaliśmy. Mechanicznie nowa maszyna pełnymi garściami czerpie z modelu Brutale 800. Różnice dotyczą głównie stylistyki.

MV Agusta Brutale Dragster napędzana będzie trzycylindrowym, rzędowym silnikiem o pojemności 798 cm3 i mocy 125 KM, uwalnianej przy 11 600 obr/min. Maksymalny moment obrotowy to 81 Nm przy 8600 obr/min.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Motocykl będzie bogato wyposażony w elektronikę, zaczynając od systemu ride-by-wire, poprzez wspomaganie zmiany biegów, na systemie ABS firmy Bosch kończąc.

MV Agusta Dragster (26)

Zawieszenie nowej MV Agusty Dragster to widelec Marzocchi z przodu i tylny amortyzator Sachs, oba w pełni regulowane, co z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom ulicznych szaleństw.

MV Agusta Dragster (29)

Za kontakt z asfaltem odpowiadać będą solidne kapcie Pirelli Diablo Rosso II. Pojemność zbiornika paliwa to niecałe 17 litrów.

MV Agusta Dragster (3)

Cena tej maszyny jest równie brutalna, co nazwa. Będzie kosztowała ok. 57 tysięcy zł, czyli ponad 10 tysięcy drożej, niż standardowa Brutale 800. O tym, czy efektownie wystylizowany motocykl wart jest tych pieniędzy zdecyduje jak zwykle rynek.

MV Agusta Dragster (2)

W tym przypadku to czysta loteria, bo grupa docelowa MV Agusty Brutale Dragster decyzję o zakupie podejmie bardziej sercem niż rozumem.

MV Agusta Dragster (4)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ