Oto przed wami mennica bijąca najsłynniejsze Dukaty na świecie. Fabryka Ducati w Borgo Panigale, bo o niej mowa, to doskonale zorganizowany kombinat i duma włoskiego przemysłu motoryzacyjnego. 

Fabryka Ducati położona jest we włoskiej „moto-dolinie”, gdzie swoje manufaktury mają także Ferrari, Maserati i Lamborghini. To znakomite i w pełni uzasadnione towarzystwo, w końcu „Dukat” to ikona motocyklowego światka.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Zakład zatrudnia 1100 osób, z czego aż 200 pracuje w dziale wyścigów, wyciskając ostatnie soki ze sportowych maszyn tej marki. W zależności od sezonu fabryka jest w stanie wypuścić od 60 do 300 nowych motocykli dziennie.

Z wizytą w fabryce Ducati (1)To wciąż kilka rzędów wielkości mniej niż np. Honda, ale stawia Ducati w pierwszym rzędzie największych producentów na świecie. Tym bardziej, że nie są to popularne jeździdła na co dzień, a dosyć (lub bardzo) drogie obiekty westchnień.

Z wizytą w fabryce Ducati (3)

Pracownicy tej świątyni motoryzacji mówią, że pracują z japońską filozofią, niemiecką efektywnością i włoską fantazją. Co prawda znamy to połączenie jeszcze z mrocznych czasów II Wojny Światowej i nie kojarzy się nam najlepiej, ale dziś daje świetne rezultaty w postaci podobno najbardziej pożądanych motocykli na świecie.

Z wizytą w fabryce Ducati (17)

Z wizytą w fabryce Ducati (16)

Z wizytą w fabryce Ducati (15)

Z wizytą w fabryce Ducati (14)

Z wizytą w fabryce Ducati (13)

 

[sam id=”12″ codes=”true”]Z wizytą w fabryce Ducati (12)

Z wizytą w fabryce Ducati (11)

Z wizytą w fabryce Ducati (10)

Z wizytą w fabryce Ducati (9)

Z wizytą w fabryce Ducati (8)

Z wizytą w fabryce Ducati (7)

[sam id=”12″ codes=”true”]Z wizytą w fabryce Ducati (6)

Z wizytą w fabryce Ducati (5)

Z wizytą w fabryce Ducati (4)

Z wizytą w fabryce Ducati (2)

Z wizytą w fabryce Ducati (24)

Z wizytą w fabryce Ducati (23)

Z wizytą w fabryce Ducati (20)

Z wizytą w fabryce Ducati (19)

Z wizytą w fabryce Ducati (18)

[sam id=”12″ codes=”true”]Z wizytą w fabryce Ducati (22)

Z wizytą w fabryce Ducati (21)

 

1 KOMENTARZ

  1. Byłem, zwiedzałem, POLECAM!! Ciekawostka – pod dużym logiem Ducati na froncie budynku jest parking mamagementu. Za czasów współpracy z Mercedesem, stały tam tylko Mercedesy, teraz po zmianie właściciela – same Audi :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ