Honda Motor Europe wzywa do serwisów posiadaczy kilku modeli motocykli z linii VFR. Powodem jest usterka techniczna, która w skrajnym przypadku może doprowadzić do zablokowania tylnego koła.

Informacja o wezwaniu serwisowym znalazła się już na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Problem dotyczy modeli turystycznych z czterocylindrowymi silnikiem widlastym: VFR1200F i VFR1200FD wyprodukowanych w latach 2010-2015 oraz VFR1200X i VFR1200XD Crosstorurer wyprodukowanych w latach 2012-2015.W wymienionych modelach nieprawidłowo osadzono łożyska przegubu krzyżakowego wału napędowego. Podczas dłuższej jazdy może dojść do nadmiernego rozgrzania łożysk, a w skrajnym przypadku do ich zniszczenia. Efektem takiej usterki będzie zablokowanie tylnego koła.

W Polsce jest 216 modeli objętych akcją serwisową. Lista numerów VIN objętych wezwaniem znajduje się tutaj. Jak zapewnia polski oddział Hondy, wszyscy właściciele feralnych motocykli zostaną zaproszeni do serwisów celem wykonania bezpłatnej naprawy.

8 KOMENTARZE

  1. …brawo HONDA ! Brawo właściciele ! ,- nie urągający szumnie redakcji doszukując się wzorem innych swoistej nagonki czy też stronniczości w odniesieniu do marki. Przydarzyć może się każdemu, zdaje się że pisałem już gdzieś kiedyś o tym, problem w tym by umieć się przyznać do błędu w imię szacunku dla kupującego, by nie wspomnieć o samym sobie … .

    • A- szczegółowych informacji w tej sprawie udziela polski oddział Hondy: Honda Motor Europe, oddział w Polsce, ul. Puławska 381, 02-801 Warszawa; tel.: 801 811 711.

  2. Uwaga jestem posiadaczem Hondy,czuje sie urażony tym artykułem i zaczynam hondowski dżihad!!!przeciw redakcji!!!,jak zobaczycie debila na hondzie nc 750x ,drącego sie dżihad dżihad,honda akkabar, to ja :) .

    • Egoniusz – jeśli dostrzeżemy taki niezwykły widok, w ekumenicznym duchu zaprosimy Cię na wspólną kontemplację jakiegoś miłego Allahowi trunku ;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ