Kick Buttowski, popularna postać z kreskówki Disneya, doczekał się specyficznego hołdu. Zadziorność i nieustępliwość podmiejskiego zawadiaki stała się dla pewnego Włocha inspiracją do budowy niezwykłego motocykla. 

Roberto Montaldo zawsze lubił tworzyć, zmieniać i przerabiać wszystko, co wpadło mu w ręce. W 2007 roku Włoch kupił Harleya-Davidsona Dyna o pojemności 1450 cm3 i rozpoczął przygodę z tuningiem.

Kick Buttowski (16)

Po pierwszych sukcesach Roberto ciężko zachorował. Podczas długiej rekonwalescencji, kiedy często oglądał telewizję, jego uwagę zwrócił bohater jednej z kreskówek Disneya – Kick Buttowski.

Kick Buttowski (14)

Zachwycony dzielnością i nieustępliwością miejskiego zawadiaki, Roberto postanowił skontaktować się z wytwórnią Disneya i zaproponować stworzenie customa, który tak, jak Buttowski byłby małym ulicznym wojownikiem.

Kick Buttowski (10)

Bazą dla customa stał się  H-D Dyna z silnikiem 1450 cm3, którego Roberto kupił kilka lat wcześniej. Po przeróbkach silnik osiąga moc 90 KM i prędkość maksymalną 140 km/h. Konstruktor nie nadużywa jednak swojego dzieła – pokazuje motocykl tylko przy okazji wystaw i imprez.

Kick Buttowski (12)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ