To Kawasaki Ninja 750 jest dziełem projektanta Billa Webba. Ukochany motocykl służył mu wiele lat, aż pewnego dnia został skradziony i rozebrany na części. Kiedy Bill odzyskał swoją Kawę, zdecydował się odbudować ją w nowym stylu.

Bill to projektant specjalizujący się we wzornictwie przemysłowym. Pracuje m.in. dla Nike i GoPro. Było jasne, że każdy detal nowego projektu będzie musiał być idealny. Motocykl miał zyskać miejski, agresywny styl „cafe-fighter”.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Ninja 750 (3)Większość streetfighterów to brutalne nakedy, w których silnik i osprzęt są odsłonięte dla uzyskania efektu potęgi maszyny. W tym Ninja 750 linie są wyraźnie wygładzone i pomimo braku plastikowych osłon, silnik nie przytłacza designu tego customa.

Ninja 750 (6)Bill sam zaprojektował nową ramę pomocniczą, w której zamocowano większość elektroniki. Wykonano ją przy użyciu programu 3D CAD i wyfrezowano z jednego kawałka aluminium. Na nowym elemencie zamocowano siodło z Ducati 1098, zaś rolę światła stopu pełni zgrabny zestaw diod LED.

Ninja 750 (2)Przedni reflektor pochodzi z Harleya V-Rod i znakomicie wpisuje się w projekt. Dynamiczny styl streetfightera podkreśla wydech w stylu MotoGP.

Ninja 750 (5)

Ninja 750 (4)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ