Triumph Tiger 800 XCS stworzony i wyposażony we współpracy z firmą ICON udowadnia, że rajdowe enduro nie musi być czołgiem pozbawionym polotu i poczucia humoru. Solidna mechanika łączy się z odniesieniami do kultury masowej.

Firma ICON znana jest z produktów przeznaczonych dla motocykli sportowych, a jej linia ICON 1000 cieszy oczy miłośników klimatu vintage. Teraz z linią Raiden postanowiła mocno wejść w świat wyprawowych enduro i z tą myślą we współpracy z amerykańskim przedstawicielstwem Triumpha stworzyła dwa niezwykłe Tigery 800 XCS.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Triumph Tiger Raiden (2)Jeden z nich pomalowano na biało, z akcentami odnoszącymi się do znanych z Las Vegas przedstawień iluzjonistycznych. Drugi, żółto-niebieski luźno nawiązuje do dawnych wyścigówek, swobodnie eksponujących loga producentów używek. Jak kąśliwie zauważył przedstawiciel firmy, to jedyne na co mogli sobie pozwolić w ponurych czasach, kiedy można reklamować najwyżej napoje energetyczne.

Triumph Tiger Raiden (1)Motocykle wyposażono we wszystko co potrzebne na najbardziej wymagających trasach świata. Wzmocnione zawieszenie Ohlins, dodatkowe zbiorniki paliwa, mocne koła i opony oraz wyścigowy system nawigacyjny to tylko niektóre z szeregu przeróbek. Podrasowane Tigery zadebiutują w czasie rajdu NORRA Mexican 1000.

Triumph Tiger Raiden (4)

Triumph Tiger Raiden (3)

Triumph Tiger Raiden (7)

Triumph Tiger Raiden (6)

Triumph Tiger Raiden (5)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ