[sam id=”24″ codes=”true”]Scrambler Fuel R80 S Trial inspirowany jest pamiętającymi lata sześćdziesiąte rajdami Six Days Trials. Startujące tam motocykle musiały wykazać się poręcznością, lekkością i niezawodnością. Taki właśnie jest R80 S Trial.

Motywem przewodnim przy budowie tego customa były takie legendy trialu jak Triumph, BSA czy Penton, które w latach sześćdziesiątych święciły triumfy podczas międzynarodowych zawodów Six Days Trials. Lekkie jednoślady z małymi reflektorami, prostymi kierownicami, minimalistycznymi siedzeniami, wyposażone w terenowe opony były w stanie przemierzać znaczne odległości po leśnych duktach i bezdrożach.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Przedni widelec Fuel R80 pochodzi z BMW K75 Sport. Za hamulce odpowiada ogromna, 320-milimetrowa przednia tarcza  z czterotłoczkowymi zaciskami Brembo. Z tyłu zastosowano tradycyjny bęben.

Fuel R80 TrialTylne zawieszenie to w pełni regulowany amortyzator Wilbers. Podwójny wydech jest w całości dziełem tunerów firmy Fuel. Ramę pomocniczą przebudowano dla skrócenia motocykla, zwiększenia sztywności  i zapewnienia jednośladowi smuklejszej linii.

Fuel R80 Trial2Przód motocykla zdobi klasyczny reflektor „pożyczony’ od starego hiszpańskiego motocykla. Mocowanie wykonano w warsztacie Fuel  – miało być tak dyskretne jak tylko się da. Prędkościomierz pochodzi z katalogu Motogadget, kierownica to produkt Tomaselli, kierunkowskazy zaś należały niegdyś do Triumpha.

Fuel R80 Trial4Z prawej strony zaadaptowanego z Kawasaki zbiornika paliwa umieszczono pochodzący ze starego Urala ręczny przełącznik biegów (suicide shift). Motocykl wykonano dla pasjonata rajdów terenowych z Austrii.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Fuel R80 Trial6

Fuel R80 Trial5

[sam id=”11″ codes=”true”]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ